Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseumi Jõuluküla kutsub ühiselt tegutsema
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseumi Jõuluküla kutsub ühiselt tegutsema

muuseum , üritus , jõuluküla

Kutsume 13. - 15. detsembrini lumisesse jõulukülla, mis jutustab jõululugusid ülemöödunud sajandi vahetuse aegsest heategevusest ja hoolekandest. Muuseumi taludes saab kuulda ja näha, kuidas erinevatel aastakümnetel jõulupühasid tähistades on peetud meeles ka neid, kel pole elus kõige paremini läinud. Lisaks toimuvad kontserdid ja avatud on väike jõululaat. Lastekodulastel on reedel eelregistreerimise alusel sissepääs tasuta.


Ürituse juhi Vivian Siirmani sõnul ärgitab selleaastane jõuluküla koos tegutsemisele ja nõrgemate abistamisele.

„Jõulud on jagamise aeg – jagatakse kinke, jagatakse ühist õhtusööki, aga eelkõige jagatakse rõõmu ühistest hetkedest. Jõulude eel on enam kui muidu muretsetud ka nende pärast, kes teiste abita hakkama ei saanud, et neilgi ei tuleks aasta kõige pühamal õhtul puudust kannatada. Ühiselt tegutsedes on jõulud ilusamad ja meeldejäävamad!“ rääkis Siirman.

Põnevaid tegemisi ja elamusi jagub jõulukülas iga päev kella 11–16. Vallavaeste eest on eri aegadel hoolt kantud erineval viisil. Muuseumi Pulga talu pererahvas on jõuluajaks enda juurde kostile võtnud vallasandikese, et tallegi jõulurõõmu valmistada, samas kui Kuie koolis on köstriproua korraldamas jõulupuud vaestemaja elanikele. Sepa talus on pererahvas valmistamas küünlaid ja tegemas küttepuid, et neid linna kehvematele peredele abiks saata. Jõulude aeg on justkui loodud heategevuseks – Härjapea talus valmistuvad naisseltsi liikmed 1930ndate aastate majanduskriisi ajal heategevusmüügiks ja Lau külapoes keerleb õnneloosiratas vigastatud sõjameeste perekondade toetuseks. Jõulurõõmu võib tuua ka lihtne kingitus – Nuki kehvikuperele on jõuluvalguseks ilusate juttudega jõulualbum, Aarte rannatalu pererahvas valmistab kingitusi lastele, kelle isad on merel kaduma jäänud. Köstriaseme tallu on kogunetud aga hoopis hariduse edendamise ja ministeeriumikooli asutamise küsimust arutama. Südamlikule abistamisele ja heategevuse rõõmule lisavad kirkaid toone jõulumeeleolu, pühadelõhnad, küünlavalgus, vanad jõulumängud ja armsad jõululaulud.

Sassi-Jaani talus toimub väike jõululaat, Kolu kõrts pakub pühaderoogasid, Sutlepa kabelis toimuvad kaunid koorikontserdid ja jõulupalvus. Ürituse kava leiab siit.

Kõigil kolmel päeval saab Jõulukülla tasuta bussiga. Eribuss sildiga “Eesti Vabaõhumuuseum / Open Air Museum” väljub kesklinnast Sokos Hotel Viru eest (Viru väljak 4) 13., 14. ja 15. detsembril kell 11.00, 12.00, 13.00 ja 14.00. Tagasisõit muuseumi juurest linna (nõudepeatusega Kristiine keskuse juures) kell 13.30, 14.30, 15.30 ja 16.15.

Jõuluküla toetavad Hasartmängumaksu nõukogu, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Haljas AS ja Selver. Euroopa Regionaalarengu Fondi toel toimuvad Jõuluküla turunduskampaaniad Lätis, Soomes ja Venemaal.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart