Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum tuletab meelde kadrisanditarkusi
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum tuletab meelde kadrisanditarkusi

muuseum , üritus , pressiteade , kadripäev

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub pühapäeval, 20. novembril kadrisanditarkust koguma, et värvikaks rahvakalendripühaks valmis olla. Ürituse korraldaja Vivian Siirmani sõnul on kadripäev suurepärane võimalus pere ja sõpradega midagi lustakat ette võtta.


„Vaatamata välismaise Halloweeni populaarsusele, ei tasu unustada meie oma värvika kombestikuga paarispühi mardi- ja kadripäeva. Selleks, et katrijooksmine aga pelgalt kommi lunimiseks ei muutuks, saab pühapäeval vabaõhumuuseumis harjutada nii sanditamist kui sandiskäijate õiget võõrustamist,“ lausus Siirman.   

Kadripäeva tegevused muuseumi taludes toimuvad 20. novembril kell 11-15. Härjapea talus on avatud meistrikoda, kus saab valmistada kadrisandile kohased pikad patsid, maski või tuttidega kadrivitsa. Kuie koolimajas toimetavad kadriema ja kadriisa, kes õhtuseks sanditamiseks kadrihobuseid, -tohtreid ja teisi kaaslasi otsivad. Pulga talus harjutatakse kadrisandijooksmist. Sepa talus on perenaine varunud erinevaid ande ja räägib, miks ta sandiskäijaid külla ootab. Kolu kõrtsis kogunevad kell 13 Nõmme folgiringi lapsed, et lauda, mängida vanu laulumänge ja kõiki huvilisi kampa kutsuda. 

Kadripäeva kava leiab SIIT.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart