Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum Ökomässul
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum Ökomässul

ökomäss , seminar , mess , keskkond

Eesti Vabaõhumuuseumi Ennistuskoda Kanut ja Maa-arhitektuuri Keskus osalevad 19.-21. septembril neljandal kultuuri- ja keskkonnafestivalil Ökomäss.


Ökomässu eesmärk on tõsta keskkonnateadlikkust ning anda teadmisi ja oskusi ökoehituse, taastuvenergia, muinsuskaitse ja restaureerimise kohta. Festivali tuumaks on ökoehitus- ja restaureerimismess, veel saab osaleda ökoehituse ja muinsuskaitse seminaril, mõttekoja aruteludes, töötubades ning nautida elavat muusikat. 

„Ökomäss on kohtumispaik inimestele, kes peavad oluliseks keskkonna ja kultuuripärandi, sealhulgas vana ja väärika hoidmise küsimusi. Pole vahet, kas tegutsetakse linnas või maal. Tegu on elulaadi ja hoiakute küsimustega, millele ohtrad peamiselt tootemessid vastuseid ei anna,“ rääkis Ökomässu üks korraldajatest, Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskuse juhataja Elo Lutsepp.

Ennistuskoja Kanut spetsialistid nõustavad soovijaid ökoehitusmessil laupäeval ja pühapäeval. Nõuandeid saab pehme mööbli restaureerimise, maalide ja raamide ning portselani hooldamise kohta. Pühapäeval kell 14-15 aitavad meistrid hinnata ajalooliste esemete väärtust. Maa-arhitektuuri Keskus jagab informatsiooni järgmisel aastal toimuvate koolituste kohta ja nõustab majaomanikke, lisaks vahendab teavet MTÜ Vanaajamaja ja Eesti Puitmajaliidu tegevuste kohta.

19. septembril Arhitektuurikatlas toimuval seminaril “Ökoehitus ja muinsuskaitse – reguleeritud või orgaaniline” esineb vabaõhumuuseumi teadur Rasmus Kask ettekandega „Kriitiline pilk miljööväärtuste planeerimisele maapiirkondades“.

Ökomässu korraldab Säästva Renoveerimise Infokeskus koos Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskusega. Festivali kõik üritused on tasuta. Täpsem info kodulehel www.ecomess.eu

Teie arvamus on oluline! Sisukaart