Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kutsub vastlapäevale iga ilmaga!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub vastlapäevale iga ilmaga!

muuseum , üritus , pressiteade , vastlad , vastlapäev

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 3.-5. märtsil vastlaid tähistama. Kolmepäevane vastlatrall pakub sportlik-meeleolukat vaheldust kogu perele: saab vanu kombeid meelde tuletada ja uusi tarkusi õppida, tunda rõõmu toekast vastlatoidust ja õues viibimisest. Teisipäeval lõpetab vastlatralli Leigarite eestvedamisel toimuv simman.


Ürituse koordinaatori Mirey Ulmi sõnul aitab vastlapäev pikka kevadeootust rõõmsama meelega täita. ”Igaüks teab, et vastlapäeval tuleb liugu lasta ning hernesuppi süüa, kuid selle tähtpäeva juurde kuulub palju muudki põnevat, mis ajakohane ka siis, kui ilm kelgumäele ei luba. Näiteks tagab järgnevaks aastaks hea õnne kada ajamine ja Metsiku metsa viimine. Siiski julgeme lubada, et kuigi linna keskel tundub, et lund pole, saab vabaõhumuuseumi metsade vahel kasvõi väikse liu lasta. Abiks seegi!” sõnas Ulm.

Vastlapäeva tähistame vabaõhumuuseumis kolmel päeval: 3. ja 4. märtsil kell 11-16 ja 5. märtsil kell 14-18. Peoõhtu Kolu kõrtsis kestab 5. märtsil kell 18-22. Sobiva ilmaga on avatud kelgumägi. Valimiste aegu on sobiv ka kõigil poliitikutel liugu lasta, et riigi majandus kasvaks ja valimislubadused täidetud saaks!

Muuseumi taludes ja õuedel võib kätt proovida linatöödes, meisterdada ja vuristada vastlavurri, tutvuda 1930. aastate ilunippidega ning mängida vanu vahvaid vastlamänge – puusuuskadel liugu lasta, kada ajada ja sigu põllule veeretada. Pühapäeval meisterdatakse eestlaste muistset metsajumalust Metsikut, kellele iga külastaja oma soovipaela saab külge siduda. Kell 14.30 minnakse koos lauluga Metsikut metsa viima, et enesele hea aasta kindlustada. 

Pühapäeval saab lustida koos folklooriringi Veerik laste ning pärimusmuusikalaagri MaailmaOtsas noortega. Teisipäeval kell 18 lõpetab vastlatralli Leigarite eestvedamisel toimuva simman, mis on pühendatud Leigarite kunstilise juhi Kristjan Toropi 85. sünniaastapäevale. Kolu kõrts pakub toekat hernesuppi, seajalgu ning vastlakukleid.

9. märtsil saab setu talu ja peipsivene maja ümbruses osa Maaslenitsast, ehk vastlapidustustest vana kalendri järgi.

 

Vastlate piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ürituse kavaga saab tutvuda SIIN

Üritust toetavad: AS Selver, Pihlaka, Usin.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart