Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kadrisandi koolitusele
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kadrisandi koolitusele

muuseum , üritus , kadripäev , uudis

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kõiki suuri ja väikseid 25. novembril kadripäeva tähistama. Osaleda saab kadrisandi koolitusel ja õpitut kohe praktikas järgi proovida. Teada saab ka, kuidas kadrisante õigesti võõrustada ja mida kadrikostüümi juurde meisterdada.


Kadripäev on keset sombust novembriilma üks tõeliselt värvikas ja kirev püha. Erinevalt mustadest ja karvastest martidest on kadrisandid tuntud oma valgete ja peente kostüümide poolest. Eesti Vabaõhumuuseumis saab kadripäeva tähistada pühapäeval kell 11-15.

Kuie koolimajas saavad tulevased kadrisandid läbida koolituse, kus õpitakse selgeks õiged kadrikombed. Kõikidele tublidele õppuritele väljastatakse ka kadritunnistus. Pulga talus käib sanditamiseks valmistumine, milles iga soovija saab kaasa lüüa ja üheskoos minnakse naabertallu katri jooksma. Kutsari sauniku pere näitab, kuidas oodatud külalisi õigesti vastu võtta, et need ikka järgmiseks aastaks hääd lambaõnne tooksid.

Härjapea talus näeb uhkeid kadripäeva peakatteid, mille jaoks on ideid saadud Pariisi kadripäeva kommetest. Kolu kõrtsis kutsub Vanalinna Muusikamaja folgiring Veerik kell 13 ja 14 laulumänge mängima. Seintel saab imetleda Haabersti lasteaedade valmistatud kadrimaske ja põnevaimale ka oma hääle anda.  

 

Piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ürituse kava leiab SIIT

Teie arvamus on oluline! Sisukaart