Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kutsub Eesti leiva päevale ja sügislaadale
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub Eesti leiva päevale ja sügislaadale

muuseum , üritus , laat , leivapäev

15. septembril toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti leiva päev, mis kutsub avastama leiva ja sügisega seotud kombeid ning pakub põnevat ajaviidet kogu perele. Ürituse oluliseks osaks on suur sügislaat, kust leiab nii kohalikku toitu kui ka ainulaadset käsitöömeistrite loomingut.


Ürituse koordinaatori Vivian Siirmani sõnul on Eesti leiva päevast kujunenud omamoodi lõikuspidu, kus saab saagist osa nii toidu, käsitöö kui ka elamuste näol.

„Osa leivapäeva programmist räägib leiva loomisloost rehepeksust leivaküpsetamiseni, kuid nagu lõikuspeole omane, ei unusta me mängu, laulu ja muud meelelahutust. Oma saaki korjavad ka leivatootjad ja mahetootjad – valitakse parimad, kusjuures külastajatel on oma sõna sekka öelda,“ sõnas Siirman.

Eesti leiva päeva tegevused algavad Eesti Vabaõhumuuseumis 15. septembril kell 10 ja kestavad kuni kella 16. Lisaks leivaga seotud tegevustele on ürituse kavas erinevad muusikalised etteasted, ühislaulmine Reet Linnaga, kodune õllepruulimine ja põnevad mängud - avastamisrõõmu jagub kogu perele. Sassi-Jaani talus ootab külastajaid mahetoiduõu. Sügislaada osaks on aasta suurim leivatootjate laat, samuti leiab vabaõhumuuseumist sel päeval suure valiku laadakaupa mahetoidust unikaalse käsitööni. Kell 15 autasustatakse konkursside „Parim mahetootja 2013“, „Parim mahetoode 2013“ ja „Aasta leivakauplus“ võitjad.

Üritust toetavad Eesti Leivaliit, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Eesti Põllumajandusministeerium. Ürituse kava leiab vabaõhumuuseumi veebist: http://www.evm.ee/id/413/

Teie arvamus on oluline! Sisukaart