Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kogub mälestusi elust kolhoosiaegses kortermajas
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kogub mälestusi elust kolhoosiaegses kortermajas

nõukogude kortermaja , kolhoosimaja , kortermaja , kogumiskampaania

Eesti Vabaõhumuuseum on alustanud ettevalmistustöid nõukogudeaegse kolhoosi kortermaja püstitamiseks. Tööde esimese etapi käigus valatakse vundament ning ehitatakse keldrikorrus. 4-korterilise silikaattellistest hoone ületoomine Otepää vallast Räbi külast on planeeritud 2019. aasta kevadesse ning majakarp peaks valmima sama aasta sügisel. Sellele järgneb korterite väljaehitamine, sisustamine ning temaatilise näituse loomine.


2016. aastal algatas Eesti Vabaõhumuuseum 1960. aastatel ehitatud 4-korterilistes kolhoosielamutes elanud inimeste mälestuste kogumise. Meie poole pöördus hulgaliselt häid inimesi, kes olid valmis oma lugusid jagama ning kelle meenutuste põhjal on valminud põhjalikud ekspositsiooniplaanid 1960. ja 1970. aastate korterite kohta. Nüüd teeme uue, veidi kitsendatud üleskutse:

 

  1. Kogume mälestusi elust sama tüüpi kolhoosimaja kolmetoalises korteris üleminekuperioodil 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses.
  2. Kogume materjali kaasaegsest elust nüüdseks ühe- või kahepereelamuteks ümber ehitatud endistes kolhoosi kortermajades.

 

Palume ühendust võtta e-mailil dagmar@evm.ee või telefonil 53 453 280

Vaata lisaks SIIT

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart