Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum arendab interaktiivset audio-videogiidi
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum arendab interaktiivset audio-videogiidi

muuseum , ekspositsioon , audiogiid , Paljurahvuselise Eesti keskus

Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum koostöös Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusega Meie Inimesed alustas interaktiivse audio-videogiidi arendamist, mis võimaldab vahendada muuseumi ekspositsiooni muukeelsele külastajale arusaadavamal ning põnevamal moel.


Tarkvara arendab BitSpinners OÜ, riistvara eest hoolitseb AS Atea. Arendust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ vahenditest.

Sihtasutuse EVM näituseosakonna juhataja Dagmar Ingi sõnul pakub loodav tarkvara paremaid võimalusi tutvustada vabaõhumuuseumi ekspositsiooni kaudu Eesti ajalugu ja traditsioonilist kultuuri nii Eestis elavatele vähemusrahvastele kui ka uus-sisserändajatele.

„Eelmisel aasta muuseumi juurde loodud Paljurahvuselise Eesti keskus tegeleb aktiivselt Eestis elavate vähemusrahvaste kultuuri tutvustamisega, kuid selle kõrvale soovime lahendust, mis aitaks avada Eesti kultuuri muukeelsetele Eesti elanikele mängulisel ning atraktiivsel viisil ning soodustada eri rahvaste omavaheliste kontaktide teket. Loodava audio-videogiidi abil loodame kaasata neid, kelle jaoks otsesed üleskutsed kultuurielus osalemiseks ei ole mõju avaldanud. Uudne, kaasav tehniline lahendus ning teistmoodi vaatenurka pakkuv ja samastumist  soosiv (ehk vastandumist vähendav) sisu on selle juures kaks põhilist argumenti,“ rääkis Dagmar Ingi.

Audio-videogiidi tarkvara ning tehniline infrastruktuur peavad valmima käesoleva aasta sees. Sisu luuakse Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna poolt. Eesti Vabaõhumuuseumi muukeelsed külastajad saavad lahendust kasutada juba järgmisel aastal.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart