Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum alustas tööd sihtasutusena
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum alustas tööd sihtasutusena

muuseum , pressiteade

1. jaanuaril 2014 alustab tööd uus sihtasutus – SA Eesti Vabaõhumuuseum. Sihtasutus on moodustatud senise riikliku vabaõhumuuseumi ja Ennistuskoja „Kanut“ ühinemise teel ning selle asutajaks on Eesti Vabariik Kultuuriministeeriumi näol. Sihtasutus võtab üle Eesti Vabaõhumuuseumi ja Kanuti ülesanded, jätkates nii Eesti maa-arhitektuuri ja –maastike tutvustava muuseumina kui ka muuseume ja erakliente teenindava ennistuskeskusena.


Sihtasutuse juhatus on üheliikmeline ning selle liikmeks on kinnitatud Eesti Vabaõhumuuseumi senine direktor Merike Lang. Merike Langi sõnul on kahe maineka asutuse ühinemisel tekkinud suurim mäluasutus, mis pakub pärandihoidlikku elulaadi toetavaid teenuseid. Olulisteks märksõnadeks jäävad ka kultuuripärandi uurimine, kogumine, säilitamine ja külastajatele elamuste pakkumine.

„Sihtasutuse vorm pakub rohkem tegutsemisvõimalusi ning konkretiseerib juhtimist. Riigitellimuste täitmise ja tavapäraste muuseumiteenuste kõrval laiendame veelgi väljapoole suunatud nõustamis- ja koolitusvõimalusi ning töötame välja uusi teenuseid. Eesti Vabaõhumuuseum teenis juba riigiasutusena üle poole oma eelarvest ise, ka Kanutil on olemas võimalused omatulu teenimiseks. Meie eesmärgiks on luua erinevate huvidega sihtrühmadele mõeldud kompetentsuskeskus, mis kõnetaks väga paljusid eestimaalasi ja turiste. Täna tegutseb Kanut veel Tallinna vanalinnas, kuid loodame, et juba lähitulevikus saame töötingimusi parandada alustades hetkel projekteerimisel oleva uue muuseumihoone ehitamist vabaõhumuuseumi territooriumile,“ rääkis Merike Lang.

Esmakordselt oli Eesti Vabaõhumuuseum avatud ka 1. jaanuaril, et pakkuda nii turistidele kui ka kohalikele peredele toredat võimalust uut aastat tegusalt alustada.

1. jaanuarist alustas tööd ka Eesti Vabaõhumuuseumi uus veebilehekülg aadressil www.evm.ee.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart