Avaleht > Meist > Uudised > Avame Luca Berti fotonäituse „EESTI MAA INIMENE 21. SAJANDIL“
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Avame Luca Berti fotonäituse „EESTI MAA INIMENE 21. SAJANDIL“

näitus , Kolu kõrts , Luca Berti , näituse avamine

Kolmapäeval, 1. juunil avame Itaalia fotograafi Luca Berti näituse „Eesti maa inimene 21. sajandil“. Mustvalgetel fotodel Eestimaa erinevaist paigust saab näha “võõra“ vaatenurka Eesti inimesele, loodusele ja kultuurile. Näitus avatakse kell 16 vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis, kohal on ka autor ise.


Firenzes sündinud vabakutseline fotograaf Luca Berti (1978) elab ja töötab Taanis Kopenhagenis. Näitus on osa tema suurest dokumenteerimisprojektist „Inimene ja loodus“ (Man and Nature in the Nordic and Baltic Countries), mille käigus ta on juba mitu aastat jäädvustanud maaelu Skandinaavia maades ja Baltikumis. Ta on korraldanud arvukalt näitusi ning koostanud mitmeid fotoraamatuid.

„Tänu moodsa aja inimeste eluviisis toimunud suurtele muudatustele peavad paljud maakogukonnad tõsist võitlust püsimajäämise eest – elanike vananemine, tööpuudus ning noorte lahkumine pärsivad inimeste enese- ja kohatunnetust. Olukord, kus maalt asutakse üha enam linnadesse, on löönud kõikuma endisaegse tasakaalustatud suhte inimese ja looduse vahel,“ rääkis kunstnik. „Minu kui kutselise fotodokumentalisti jaoks on eriti innustav ja tähtis jäädvustada veel toimivaid maakogukondi.“

Nii püüab näitus „Eesti maa inimene“ pildile meie maamaastike ilu, olles samas kõnekas dokument Eesti maaelu praegusest olukorrast. Projekti keskmesse on fotograaf valinud tavalise maal elava inimese, kelle taustale jäävad vanad külad, talud, põllud ja kirikud. Autori sõnutsi ilmneb sedakaudu sajandeid püsinud kooskõla nimese ja looduse vahel, tihe vastastikune side, mis on mõjutanud mõlemat poolt.

Fotograaf tänab Maret Tamjärve, Hanno Talvingut, Heiki Pärdit, Erki-Heiki Meeritsat, Kristel Kuslapit, Eda Maripuud, Muhu Muuseumi, Aare Hindremäed, Kairi Güssonit, Mihkel Jürissoni, Liga Gailet ning kõiki neid, kes lubasid end pildistada ja aitasid kaasa Eestis toimunud fotoretke õnnestumisele.

 

Projekti on toetanud: Nordic Culture Point, Eesti Kultuurkapital, SA Eesti Vabaõhumuuseum

 

Näitus on avatud 1. juunist 28. septembrini vabaõhumuuseumi setu talu laudas ja Kolu kõrtsis.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart