Avaleht > Meist > Uudised > Ametmeeste toimekas jõuluaeg
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Ametmeeste toimekas jõuluaeg

muuseum , üritus , pressiteade , jõuluküla , jõulud , ametmeeste jõulud

Kutsume 15.-16. detsembril Jõulukülla, kus saab osa erinevate ametmeeste saja aasta tagusest toimekast jõuluajast. Lisaks toimuvad koorikontserdid, jõulupalvus ja väike jõululaat, koju saab soetada eestimaise jõulukuuse.


Ürituse koordinaatori Mirey Ulmi sõnul on selle aasta jõuluküla kantud mõttest, et veeta jõuluaega rahulikult koos perega, pole luksus, mida saavad endale lubada kõik. „Mitmetel ametmeestel mööduvad jõulud kibekiire töö tähe all selleks, et teised saaksid pühadest viimast võtta. Vabaõhumuuseumi jõulukülas näeb, mida tähendas pühadeaeg koolmeistrile, poemamslile, vallavanemale ja paljudele teistele küla ametmeestele,“ sõnas Ulm.

Jõuluküla on avatud 15.-16. detsembril kell 11-16. Köstriaseme talus toimetab metsavahi pere. Metsloomadele tuleb talveks söödasõime valmistada, kuid unarusse ei saa jätta ka põhitööd – metsa valvamist. Koos metsavahi naisega saab meisterdada jõulukrooni ning õlgedest kaunistusi. Kibekiire jõuludeks valmistumine käib ka Pulga talus, kus peremees nikerdab hämaraks ajaks laternaid, vanaperenaine valmistab aga traditsioonilisi tanguvorste. Külla on tulnud mõisas teeniv peretütar.

Härjapea talus elav vallavanema pere valmistab pühaderoogasid ning pakib kingitusi kogukonna vaesematele liikmetele. Aarte kaluritalus toimetavad salapiiritusevedajad, kel tuleb hooaja lõpus oma vahendid pakkida ja ära peita.

Lau külapoes käib ärev jõulusagin, kuna kaup tuleb riiulitesse sättida ning postkontor jõulu- ja uusaastasoovide saatmiseks korda seada. Sekka jõutakse tuliselt arutada ka daamide soengumoodide üle. Kuie koolis õpetab koolmeister lastele pühadelaule ja –salme. Köögis valmistab köstriproua koos lastega kirikule kaunist jõulusõime, mille lemmiktegelasi saab iga huviline ise meisterdada.

Külasepp teeb Sepa talus usinasti tööd, et regi saaks kirikusse sõiduks rautatud. Selle kõrvalt leiab ta aega, et iga huviline saaks endale ka õnnemündi lüüa. Sepa eit koos oma õega tegeleb igasuguste ennustuste ja nõidustega.

Lisaks toimuvad jõuluehtesse seatud Sutlepa kabelis koorikontserdid ja jõulupalvus. Sassi-Jaani talus tegutseb väike jõululaat, kust leiab kingitusi perele ja sõpradele. Värava lähedalt Härmoonikumi majakesest saab soetada koju ehtsa eestimaise jõulukuuse.

 

Jõuluküla toetavad SA Eesti Meremuuseum ja A. le Coq

 

Piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ürituse kava leiab SIIT

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart