Avaleht > Meist > Uudised > Alustame mihklipäevaga talvehooaega
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Alustame mihklipäevaga talvehooaega

muuseum , üritus , mihklipäev

29. septembril alustame mihklipäevaga talvehooaega ja läheme suvistelt tegemistelt üle tubastele. Taludes saab uurida millised tööd olid meie esivanematel talvisel ajal käsil. Sissepääs on uue hooaja alguse puhul tasuta, kuid kassas tuleb näidata Covid tõendit.


Sutlepa kabel

Kell 15 toimub mihklipäeva jumalateenistus.

 

Härjapea talu

Talviste-tubaste tegemiste hulka kuulus kraasimine ja ketramine, mis võttis omajagu aega. Härjapea talus vurisebki vokk - perenaisel on käsil ketrustööd. 

 

Sepa talu

Mihklipäevaks oli kombeks ohverdada lammas – sellest ütlemine „igal oinal oma mihklipäev“. Mine uudista laudas määgivaid lambakesi ja küsi perenaiselt, kuidas lambapidamine välja näeb. 

 

Kuie kool

Karjalapsed sõitsid mihklipäeval talveks koju ja said kooli minna. Kuie koolis saab uurida, milline nägi vanasti välja koolilapse elu.   

 

Setu talu

Ees on ootamas pikk talv, mille sisse jääb mitu paastu. Selleks, et ka loomset toitu söömata keha tervena hoida, tuleb paastu ajaks palju looduses leiduvat toidukraami hankida. Seened sobivad suurepäraselt kasina toidu perioodiks. Sellepärast soolab ja kuivatab setu talu perenaine eri sorti seeni, et neid saaks talvel pirukatesse, suppidesse ja ahjuroogadesse panna. 

 

Peipsivene maja

Peipsi-äärsete vene vanausuliste suurim elatusallikas on juba aastasadu olnud köögiviljakasvatus ja levinumaid põllukultuure on sigur. Sügisel tuleb sigurijuured maast üles võtta, ära pesta, käsitsi hakkida, brenneris röstida ja jahvatada. Kogu seda kohviasendaja töötlemise protsessi saab näha peipsivene majas. 

 

Kolhoosi korterelamu

Kui kartul on salves, on õige aeg uurida moodsatest kokaraamatutest, milliseid häid roogasid kartulist teha annab.

 

Alates 29. septembrist on muuseum avatud teisipäevast pühapäevani (esmaspäeviti tellitud üritused ja kooligrupid).

  • Muuseumi park kl 10 - 19
  • Kassa ja muuseumi pood kl 10 - 17
  • Sepa, setu, Härjapea talu, peipsivene maja, Kolhoosi korterelamu, Kuie kool, Lau pood ja Kolu kõrts kl 10 - 17
  • Tehasemaja E-R kl 10 - 16

 

Vaata lisaks SIIT. 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart