Avaleht > Meist > Uudised > Alustame maikuud talutöid tutvustava jalutuskäigu ja sõnnikunäitusega
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Alustame maikuud talutöid tutvustava jalutuskäigu ja sõnnikunäitusega

kevad , taluelu , kevadine jalutuskäik

Eesti Vabaõhumuuseum pargis saab 1. – 2. maini teha kevadist jalutuskäiku ja õppida kontaktivabu nuputamisülesandeid lahendades tundma vanarahva kevadisi talutöid.


Kevadel algasid külvitööd, klopiti puhtaks vaibad ja pühiti toast mustus minema. Rannakülades alustati räimepüügiga ning lapsed läksid karja. Pärast korralikku koristust ja tööd süüdati maituli ning rõõmustati üheskoos kevade saabumise üle. Sel nädalavahetusel on külastajatel võimalik taluõuedel erinevaid ülesandeid lahendades ja väljapanekuid uudistades tutvuda talurahva kevadiste tööde ja tegemistega.  

Näha saab künniriistu ja sõnnikunäitust, tutvuda vilja külvamise ja koristamise vahenditega, uudistada, kuidas nägid välja mesitarud, kuidas käis pesupesemine, milline oli rannarahva kalapüügi kombestik ja millist tarkust pidi iga karjalaps teadma. Samuti saab näha, kuidas toimus ehalkäimine ning kuulda, kuidas kõlasid kiigelaulud.

Kava näeb SIIN

 

Kuni 2. maini on avatud vabaõhumuuseumi park kell 10-19, kassa kell 10-17. Vabaõhumuuseumi suurel välialal on piisavalt ruumi, et hoida teiste külastajatega turvalist distantsi.

 

Alates 3. maist on avatud ka taluhooned ning vabaõhumuuseumis algab suvehooaeg. Maist septembrini saab igapäevaselt kindlatel kellaaegadel osa lühiekskursioonidest ja lastetegevustest ning proovida lihtsamaid talutöid. Suvekuude kolmapäevadel viivad muuseumi teadurid põnevatele temaatilistele ekskursioonidele.

 

Piletid jalutuskäigule saab ette osta Fientast

Teie arvamus on oluline! Sisukaart