Avaleht > Maaarhitektuuri keskus > Uudised (maaarhitektuur) > Vaata vana akent!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Vaata vana akent!

üritus , maa-arhitektuur

Puitaknad on head nii Sulle kui Su vanale majale. 24.-26. mai toimub üle-eestiline akende restaureerimise päeva raames erinevad vanade akende restaureerimisele pühendatud sündmused! 


VAATA VANA AKENT!
R-P 24.-26.05.  / üle Eesti

Sel kevadel Eestis esmakordselt toimuvate teabe- ning praktiliste oskuste edasi andmise päevade mõte on julgustust saanud rootslaste igal kevadel 30. mail toimuvast akende restaureerimise päevast. Käesoleval aastal liitume siinmailgi selle taastamist ning ka taaskasutust väärtustava liikumisega. Puitaknad on vastupidavad ja kestavad teadliku hoolduse korral aastakümneid! 

Maikuise akendele fokuseeritud üritusega toome huvilisteni teadmisi akendest, akende muutumisest ajas ja nende „maja silmade“ lugusid. Samuti jagatakse praktilisi näpunäiteid, juhendatakse osalejaid ning üheskoos käsi külge pannes tehakse kõikidele jõukohaseid tegevusi, et väärikaid puitaknaid taastada ja parimal moel hooldada.

Reede 24. mai on ülemaaline teavituspäev, kus kogunetakse loenguid kuulama või tehakse pädevate juhedajatega huvitavate objektide juurde ringkäike. Laupäeval ja pühapäeval järgnevad soovijatele praktiliste tegevuste töötoad, kus akende taastamine ette võetakse. Saa Sinagi osa suurest aknapalavikust ja leia oma kodukandi üritus!

 

Ringkäigud ja loengud* 

Pärnu
Paide
Vana-Võidu (Viljandimaa)
Tallinn (Eesti Vabaõhumuuseum)
Tallinn (Kalamaja)
Tartu

 

Õpitoad*

Raikküla mõis (Raplamaa)
Vana-Võidu (Viljandimaa)
Tartu
Tallinn
Mooste (Põlvamaa)
Kulina (Lääne-Virumaa)
Valistre (Pärnumaa)
Anija (Harjumaa)


*Seisuga 29.04., nimekiri täieneb jooksvalt! Jälgi ka aknapäeva FB lehte!
 

Lisainfo:

Aune Mark
SA Eesti Vabaõhumuuseum
Maaarhitektuuri keskus
koolitusprojektide juht
+372 52 38 397 
www.evm.ee 
maaarhitektuur.blogspot.com 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart