Videogalerii

Wolter v. Plettenbergi portreebüsti konserveerimine

Konserveerimisülesanne: Taastada skupltuuri esialgne välimus ja muuta murdekoht stabiilseks.

Viis unustatud maali

Hetki altarimaali "Kristus ristil" konserveerimisest. 

Näitus "Viis unustatud maali" Niguliste muuseumis: https://www.youtube.com/watch?v=0bBVQBuzXkg

Kolm teost konserveeriti Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuses Kanut. Konservaatorid:  Kristina Aas, Marika Mängel. Altarimaali „Kristus ristil“ konserveerib Ingrid Pihelgas.

Maaliraami kullatise konserveerimine "Kuldsete kätega konservaator"

Maali raami restaureerimine Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuses Kanut.
Viljandi muuseumist pärit maal restaureeriti Kanutis. Loodusmaastik oli raamistatud pronksivärviga võõbatud raamiga. Puhastatud raami ilu ja taastatud detailid on modelleeritud ja kullatud Konservaator Kristina Aas poolt.

Küünlajala konserveerimine

Konserveeritav objekt on kõrgkuumus keraamikast elvandiluu värvi küünlajalg mis immiteerib Kreeka korintose sammast. Ülemises kapiteeli osas on ava kuhu saab asetada küünla. Sammas toetub neljakandilisele dekoreeritud alusele. Töösse tulles on ese kaheks osaks (alus ja sammas) kus on murdekohtadelt näha varasemast parandusest pärinevaid liimijälgi.
Konservaator: Aire Aksiim
Küünlajalg kuulub Pärnu Muuseumi kogusse.

Nuku konserveerimine

Nuku omanik eraklient, kes sai nuku kingituseks oma vanematelt 1943. aastal. Omanik oli siis 4 aastane.

Ajaloolise tapeedi konserveerimine

Ajaloolise tapeedi konserveerimine hoonetekompleksis Kiriku tn 2/4, Tallinnas.

2016 aastal taastati Toompeal Kiriku 2 aadlipalees asuv tapetseeritud seinaskeem. Nii suures ulatuses säilinud ja konserveeritud ajalooline tapetseeritud sein on Tallinnas seni ainuke ja Eesti kontekstis väga haruldane. Tapeet on 1880/90ndatest ja tapeedi tootmisel on kasutatud nii sametit kui ka lillede trükkimisel ehtsat lehtkulda. Samettapeedi analoog on Eesti ajalooliste tapeetide kogu andmetel pärit väga väärikast hoonest ja väga olulisest ruumist- Aleksandrovski palee Nikolai II kabinetist. Lähem uurimine näitas, et sametise pinnaga tapeet ja hall tapeet on olnud ääristatud peene kullatud liistuga, mida reedab naelaaukude rida. Hoone omanik selle imelise interjööri loomise ajal oli Paruness Marie von Korff (sündinud von Rosen).

Volditud maailm

SA EVM Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut projekt „Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimine“ võitis 2015. aastal parima konserveerimistöö auhinna. EKM Mikkeli muuseumi näitusel „Volditud maailm“ (24. aprill - 12. oktoober 2015) oli eksponeeritud 32 lehvikut, millest 23 on konserveeritud Kanutis.

Projektis osalesid: Ruth Paas (auhinna nominent), Anna Ženkevitsh, Merily Paomets, Ruth Treimut, Helmut Välja, Liili Aasma, Jaanus Heinla, Heige Peets.

Klaasnegatiivide digiteerimine

Korrastatud klaasnegatiivide digiteerimine, SA Eesti Vabaõhumuuseum Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut (2015). 
Autorid: Martin Sermat, Mari Siiner, Jaak Rand, Jaanus Heinla
Muusika: Kevin MacLeod