Konserveerimine ja restaureerimine

Kanutis saab konserveerida ja restaureerida väga erinevaid esemeid – nii puidust, metallist, tekstiilist, paberist, klaasist kui ka segamaterjalidest. Aitame kaasa kunstiteoste, mööbli, keraamika, foto jne säilitamisele.  

Konserveerimise puhul leiame parima lahenduse eseme säilitamiseks pikaks ajaks parandades väiksemad vead, takistades nii edasist kahjustumist ning valmistades sellele säitusümbrise. Restaureerimine on tavapäraselt aeganõudvam töö. Selle puhul valmistatakse võimalikult originaalilähedaselt eseme puuduolevad osad, nii et ese näeks lõpuks välja üsna selline nagu ta võis olla oma elu alguses.

Tänapäeval eelistatakse tihtilugu konserveerimist – nii saab öelda, et tegu on 100% originaaliga ja seda väärtustatakse kõrgelt. Restaureerimine on aga otstarbekas siis kui soovitakse eset aktiivselt kasutusse võtta – näiteks puuduolev toolijalg tuleks ikka valmistada. Õige metoodika valimisel on oluline seega eseme olemus, seisund ja tellija soov.

Kanut arvestab selle kõigega ja pakub alati välja parima lahenduse. Pöörduge julgelt meie poole küsimuste ja tellimustega. Anname esmast nõu, lepime kokku kohtumises, hindame eseme konserveerimis- ja/või restaureerimistööde mahtu, teeme hinnapakkumise ning anname teada tööde ajagraafikust.

Näiteid tehtud töödest saab näha siin.