Koo end ajalukku

Ühiselt Eesti Vabariigi 100. juubeliks kootud 100-meetrine kaltsuvaip on valmis. Täname kõiki, kes andsid oma panuse!

 

VAIBANÄITUSED

Ootame külastama näituseid, kus 100 meetrit ühistööna kootud vaipa väljas. Näitustel on lisaks vaipadele üleval mustriplakatid koos kudujate nimedega, foto- ja videomaterjal vaiba valmimisest ning mustrikavandid. Nii saavad kõik, kes vaiba kudumisse on panustanud, näha üheskoos valminud kingitust kogu oma ilus.

 

Näitused toimuvad:

30. jaanuar - 19. veebruar Eesti Vabaõhumuuseumi Moodsa Eesti Paviljonis (valge klaaspaviljon, küsi juhiseid kassast või jälgi plakateid). Näitus on avatud muuseumi lahtiolekuaegadel. 

22. veebruar - 28. märts Pärnu kontserdimajas 

 

"KOO END AJALUKKU" ALGATUSEST

Koos Eesti rahvaga kudusime meie riigi 100. juubeliks vägeva 100-meetrise kaltsuvaiba.

Ühistööna valminud vaibas on esindatud Eesti ajalooliste kihelkondade mustrikombinatsioonid. Kaltsuvaiba valmimisel olid nõu ja jõuga abiks tekstiilikunstnikud Anu Raud, Ene Pars ja Reet Talimaa.

Vaiba kudumine kestis Eesti Vabaõhumuuseumis 11. aprillist 2017 – 9. detsembrini 2018 ning sellel hoidis silma peal ligi 40 vabatahtlikku juhendajat.

Juubelivaiba valmimiseks andis oma panuse ligi 7000 inimest.

 

AJAGRAAFIK

Vaibakudumine algas 11. aprillil 2017 pressiüritusega ja lõppes 9. detsembril 2017, kui 100 meetrit valmis sai. Sellele järgnes vaiba viimistlemine vaibanäituste ning piduliku üleandmise jaoks. Pidulik üleandmine Vabariigi Presidendi Kantseleile toimub 23. veebruaril 2018.

 

 

MUU INFO

Vaipa sai kuduma tulla tavalise muuseumipiletiga. 

Kangasteljed asusid Kolu kõrtsi talliall.

Kudumismaterjal oli kõrtsis olemas. 

Kudumine toimus elavas järjekorras.  

Kohapeal olid olemas juhendid ja/või juhendaja. 

Kõik, kes oma read juubelivaiba kudusid, said oma nime kirja panna külalisteraamatusse ja mustriplakatile vastava kihelkonna juurde. Nii on ka kudujate nimed ajalukku talletatud.  

 

#kooendajalukku #eesti100vaip #eestivabaõhumuuseum

 

MUSTER

Kudumist alustasime Kirbla mustriga, viimasena kudusime Äksi kihelkonna mustri. 

 

 

 

ALGATUSE TOETAJAD: