Koo end ajalukku

Eesti Vabaõhumuuseum koob koos kõigi Eesti inimestega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe õige rõõmsa 100-meetrise kaltsuvaiba, kus on oma värvide ja mustritega esindatud kõik meie 107 ajaloolist kihelkonda. 

 

“Koome Eesti rahva ajalukku” on üleskutse kõikidele suurtele ja väikestele, kes võiksid tulla ja anda oma panuse vaiba valmimisse. Vabaõhumuuseumi kõrtsihoones ootab sel kevadel alates 12. aprillist vaibamaterjal ning kunstnike Anu Raua ja Ene Parsi koostöös valminud mustrikirjeldus, mille järgi on lihtne oma rida pika vaiba sisse kududa. Seda kõike ikka selleks, et meie riiki hoida, väärtustada ning koos edasi luua.

Mis saaks olla parem kingitus Eesti riigile, kui miski, mis on valminud sadade kui mitte tuhandete inimeste ühistööna. 
 

Ootame kõiki huvilisi Eesti Vabaõhumuuseumisse vaipa kuduma! Mida rohkem on kudujaid, seda kaunima vaiba saame. Igaühe panus on kuldaväärt.
Tulge! Koome enda soojad soovid, mõtted ja tunded ühisesse ajalukku.

Ajal on lugu.

 

AJAGRAAFIK

Vaibakudumine algas 12. aprillil 2017 ja lõppeb kui 100 meetrit saab kootud, kuid mitte hiljem kui 31. jaanuaril 2018. Sellele järgneb vaiba viimistlemine ning pidulik üleandmine Presidendi Kantseleile veebruaris 2018.

* 2. juunil kell 09.00 - 17.30 ja 3. juunil kell 12.00 - 17.00 on Kolu kõrtsihoone tallialune broneeritud. Sel ajal kududa ei saa. Vabandame!

 

MUU INFO

Vaipa saab kuduma tulla tavalise muuseumipiletiga. Tasuta sissepääs on 29.09.2017.

Kangasteljed asuvad Kolu kõrtsi talliall, astu julgelt sisse.

Kudumismaterjal on kõrtsis olemas. 

Kudumine toimub elavas järjekorras, kui järjekord on pikk, jaluta vahepeal muuseumis ringi ja tule hiljem kõrtsi tagasi, muuseumipilet kehtib terve päeva.  

Kohapeal on olemas juhendid ja/või juhendaja. Järgi õpetussõnu ja saad oma read kootud!

Ära unusta oma nime kirja panna nii mustriplakatile kui külalisteraamatusse.

 

#kooendajalukku #eesti100vaip #eestivabaõhumuuseum

 

MUSTER

Kudumist alustasime Kirbla mustriga. Hetkel koome Audru mustrit.